Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wycieczka integracyjna dla klas I

7 września @ 08:00 - 14:00

82zł

Szanowni Państwo,
w dniu 07.09.2021 odbędzie się wycieczka integracyjna dla klas I  do Osady Indiańskiej w Ostrowie Lubelskim. W dniu dzisiejszym dzieci otrzymały arkusze zgody na udział w wycieczce (mają je w plecakach). Uprzejmie prosimy o podpisanie zgód i dostarczenie do szkoły (wychowawcom) w poniedziałek 06.07.2021. Dzieci, które nie wezmą udziału w wycieczce będą miały zapewnioną opiekę na terenie szkoły.

Koszt wycieczki to ok. 82 zł od osoby przy grupie 27-osobowej. Wpłat należy dokonać po wycieczce – jedna wpłata od całej klasy tytułem: wycieczka osada 1a lub wycieczka osada 1m.

Program wycieczki:
8.30 – wyjazd – parking przy Skansenie (zbiórka w szkole z pierwszym dzwonkiem o 8.00)
9.30 – 11.00 – Wioska Indiańska
Uczestnicy rozpoczynają swoją indiańską przygodę od nauczenia się indiańskiego powitania oraz tańca. Każdy uczestnik zrobi dla siebie pióropusz, na którym napisze swoje indiańskie imię i przyozdobi go w charakterystycznym dla siebie wzorem. W dalszej części zabawy uczestnicy poznają Indiańskie życie. Dowiedzą się jak zbudować „dom” indiański i jakie funkcje pełnią poszczególni członkowie plemienia itd. W tej części młodzi Indianie nauczą się jak korzystać z łuku i oszczepu, a także „zapolują na bizona”. W ostatniej części uczestnicy zabawy zbudują swoje własne tipi oraz rozpalą ognisko łukiem ogniowym.
11.00-12.00 Wielka Olimpiada
Uczestnicy rywalizują ze sobą w drużynach. Gra zespołowa, precyzyjność, szybkość i siła – to tylko niektóre elementy ważne w takich rozgrywkach. Uczestnicy konkurowali ze sobą w następujących konkurencjach: • przeciąganie liny • narty 3 os • rzuty do celu • transport wody • wyścigi w workach • bieg z przeszkodami
12.00-13.00 Ognisko z kiełbaskami
Powrót do szkoły ok. 14.00

Szczegóły

Data:
7 września
Czas:
08:00 - 14:00
Koszt:
82zł

Organizatorzy

Agnieszka Gadamska
Małgorzata Kowalczyk-Zinkiewicz

Miejsce

OSADA INDIAŃSKIA
Mickiewicza 77z
Ostrów Lubelski, lubelskie 21-110 Poland
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce