XXVI Międzynarodowy Bieg Solidarności

02.06.2018 r. w XXVI Międzynarodowym Biegu Solidarności „Lubelski Lipiec 1980” wzięło udział siedemnaścioro uczniów z naszej szkoły.

Klasy IV-V

Szlązak Igor (Vm), Podbielski Jakub (Vi), Kozak Kajetan(Vm), Woźniak Gabriel(Vm), Ząbek Justyna(Vm), Jan Wołoszyn (Vi), Orzechowska Aleksandra (Vm).

Klasy VI-VII

Stefaniuk Antoni (VI), Stefaniuk Karol(VI), Kęsik Jagoda(VI), Jankowska Agnieszka (VI).Piskorski Jan (VIIz), Lenartowicz Filip(VIIz), Ostrowska Zofia(VIIj), Szlązak Julia(VIIj), Wiejak Hanna(VIIj).

Gimnazjum

Orzechowska Magdalena (II).

Trasa dla naszych uczniów miała dystans ok 3 km i biegła ulicami:  Królewska,  Kard. St. Wyszyńskiego,  Zamojska, Unii Lubelskiej, Lubelskiego Lipca 80, ul. Dworcowa – meta: Targi Lublin S.A. Biegi rozgrywane były przy zamkniętym ruchu drogowym w asyście policji. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i medale.

Gratulacje !!!

Bieg Solidarności odbywa się każdego roku na początku czerwca. Biegacze mają do wyboru dwie trasy. Jedna ulicami Lublina, gdzie do pokonania jest dystans ok. 3000 m, druga to półmaraton z początkiem w Świdniku i metą w Lublinie.  Zawody nie tylko przypominają o ważnych wydarzeniach związanych z protestami w lipcu 1980 roku, ale też są promocją biegania i zdrowego stylu życia. Cieszy fakt, że tradycją stał się udział w nich naszych uczniów.