III Edycja Internetowego Konkursu Maks Matematyczny

9 marca 2017r. w naszej pracowni przyrodniczo-informatycznej odbył sie po raz pierwszy konkurs Maks Matematyczny. Jest to nowy pomysł na połączenie konkursu matematycznego i wykorzystania technologii informacyjnej. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty  w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Uczestnicy musieli zmierzyć się z dwoma zadaniami optymalizacyjnymi w formie interaktywnych gier matematycznych. Ich rozwiązanie wymagało nie tyle wiedzy matematycznej, co umiejętności poszukiwania strategii i tworzenia algorytmów. Opisy zadań były podane dzień przed konkursem na stronie internetowej organizatorów konkursu, co pozwoliło naszym uczniom na zapoznanie się z mechaniką gry, natomiast same gry były dostępne dopiero w godzinach trwania konkursu. Konkurs odbywał się za pośrednictwem komputerów w naszej pracowni pod nadzorem szkolnego koordynatora. W dniu konkursu każdy uczeń miał swoje 60-minutowe podejście do dwóch zadań. W tym roku naszą szkołę w konkursie Maks Matematyczny reprezentowało 19 uczniów ze szkoły podstawowej: Anna Krawczyk, Jan Wołoszyn, Anna Bieniaś, Zuzanna Luchowska, Katarzyna Płaza, Helena Sokołowska, Igor Szlązak, Justyna Ząbek, Jakub Miotła, Paulina Mizerska, Nina Teperek, Szymon Winkler, Mikołaj Kuziuk, Anna Pasławska, Zofia Płaza, Michał Rutkowski, Julia Szlązak, Emilia Franczak, Wiktor Tofil.