CUDA WOLNOŚCI

9 listopada odbył się w naszej Szkole spektakl słowno-muzyczny pt. „Cuda Wolności”. Miał on na celu upamiętnienie wyjątkowych i przełomowych wydarzeń roku 1918. W związku z tym Uczniowie klas VIj i VIz „podzieli się” z Panią Dyrektor, Wychowawcami i Nauczycielami oraz młodszymi i starszymi kolegami/ koleżankami, słowem i piosenką – w piękny, mądry i godny sposób honorującymi, pielęgnującymi ponadczasowe wartości, o których warto pamiętać (a wśród których dostrzec mogliśmy: Miłość, Młodość, Ojczyznę i – tytułową – Wolność). Podopieczni z wielkim zaangażowaniem zrealizowali projekt literacko-artystyczny, począwszy od przygotowania dekoracji, elementów scenografii, a skończywszy na zredagowaniu i zaprezentowaniu scenek, sentencji tematycznych. Publiczność entuzjastycznie i z wielkim uznaniem zareagowała na występy naszych aktorów, czego wyrazem były burzliwe, głośne i szczere brawa.

A oto kilka refleksji uczestników wydarzenia na temat przedsięwzięcia, w którym brali udział:

„Była to niezapomniana Uroczystość. Zapamiętam ja na długo!”, Julia z VIj,
„Był to wyjątkowo dobrze przygotowany spektakl. Mam nadzieję, że powtórzymy takie przedstawienie”, Wawrzyniec z VIj,
„Podczas prób i samego przedstawienia daliśmy z siebie wszystko!”, Hania z VIj,
„Wystąpienie z okazji obchodzonej kolejnej już rocznicy 11 Listopada zrobiło na mnie wielkie wrażenie. Uważam, że częściej powinniśmy organizować tego typu apele”, Zosia z VIj,
„Po wysłuchaniu prezentacji uczniów zrozumiałam sens i wartość posiadania Ojczyzny”,  Ania z VIj,
„Dzięki takim przedstawieniom możemy kształcić swoje aktorskie umiejętności. Za sprawą spektaklu i przypomniałem sobie co to znaczy być patriotą”, Filip z VIj,
„Apel z okazji Święta Niepodległości, wypadł bardzo dobrze!”, Mateusz z VIj,
„Tego dnia w sposób artystyczny wyrażaliśmy swoje emocje, odczucia wobec Ojczyzny”, Jan z VIj,
„Podczas spektaklu wznosiliśmy z cegieł/ pudeł hasło: Ojczyzna jest w nas. Każdy był potrzebną i ważną częścią tego monumentu. Zrozumiałem, że wszyscy są niezbędną i wartościową częścią Polski”, Mikołaj z VIj,
„Moim zdanie wszystko wyszło bardzo dobrze!”, Maja z VIj,
„Z ciekawością słuchałam śpiewanych i recytowanych wypowiedzi swoich koleżanek i kolegów”,  Zosia z VIj,
„Był to dobry sposób zaangażowania wszystkich uczniów do twórczej i mądrej aktywności”, Zosia z VIj,
„Najbardziej zapamiętam zarys historyczny”, Mikołaj z VIj,
„Uroczystość, w której brałem udział, wzbudziła we mnie wiele pozytywnych emocji (takich jak: radość, szczęście, wzruszenie). Doceniłem honorowe zachowanie Rodaków, śpiewając pieśni patriotyczne. Przedstawienie zapamiętam na długo”, Michał z VIj,
„Dekoracje były bardzo ładne. Cieszę się, ze brałam udział w tym spektaklu”, Hania z VIz,
„Ponieważ nie brałam udziału w tej prezentacji, mogłam z widowni patrzeć na twarze aktorów. Było to przejmujące wydarzenie”, Maja z VIz,
„Była to miła, aktorska przygoda!”, Julia z VIz,
„W ciągu kilku lekcji udało się przygotować i zorganizować piękne i mądre przedstawienie. Przez chwilę mogłam być aktorką grającą na scenie”, Emilia z VIz,
„Dzięki prezentacji mogliśmy poczuć ducha patriotyzmu”, Maksymilian z VIz,
„Przedstawienie było ciekawe i pouczające”, Klara z VIz,
„Całe spotkanie teatralne było bardzo udane!”, Kamila z VIz,
„Przedstawienie, w którym brałam udział, było dla mnie fascynującą przygodą. Warto uczestniczyć w takich spektaklach, bo dzięki nim można się wiele nauczyć”, Helena z VIz,
„Inscenizacja wywarła na mnie wielkie wrażenie!”, Kacper z VIz,
„Dzięki prezentacji mogłem poczuć się jak prawdziwy aktor. Z chęcią bym to powtórzył!”, Bartosz z VIz,
„9 listopada mogłem znów stać się aktorem! Było wspaniale!”, Kacper z VIz,
„Spektakl był niesamowitym wydarzeniem, z którego zapamiętam to, że miłość jest piękna, ale czasem też trudna i bolesna”, Andrzej z VIz,
„Przedstawienie było udane i interesujące”, Jan z VIz,
„Miło jest grać dla kolegów i koleżanek. Jeszcze przyjemniejsze są pochwały po spektaklu!”, Filip z VIz,
„Największe wrażenie zrobiły na mnie wygłaszane mądre i piękne sentencje o Miłości, Młodości, Wolności i Ojczyźnie”, Krzysztof z VIz,
„Spektakl był cudowny!”, Liwia z VIz.,
„Dekoracje były przepiękne, a przedstawienie – wybitne!”, Ola z VIz.

Strona główna » CUDA WOLNOŚCI » 2016-11-09 OJCZYZNA JEST W NAS
DSC05619.JPG

2016-11-09 OJCZYZNA JEST W NAS

9 listopada odbył się w naszej Szkole spektakl słowno-muzyczny pt. „Cuda Wolności”. Miał on na celu upamiętnienie wyjątkowych i przełomowych wydarzeń roku 1918. W związku z tym Uczniowie klas VIj i VIz „podzieli się” z Panią Dyrektor, Wychowawcami i Nauczycielami oraz młodszymi i starszymi kolegami/ koleżankami, słowem i piosenką – w piękny, mądry i godny sposób honorującymi, pielęgnującymi ponadczasowe wartości, o których warto pamiętać (a wśród których dostrzec mogliśmy: Miłość, Młodość, Ojczyznę i – tytułową – Wolność). Podopieczni z wielkim zaangażowaniem zrealizowali projekt literacko-artystyczny, począwszy od przygotowania dekoracji, elementów scenografii, a skończywszy na zredagowaniu i zaprezentowaniu scenek, sentencji tematycznych. Publiczność entuzjastycznie i z wielkim uznaniem zareagowała na występy naszych aktorów, czego wyrazem były burzliwe, głośne i szczere brawa.

Informacje zebrał i opracował: Mateusz Wieczorek