REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Od 16 do 18 kwietnia Misjonarze Afryki Marcin i Paweł prowadzili rekolekcje wielkopostne w naszej szkole. Rekolekcje miały charakter misyjny i kulturoznawczy. Ojcowie Biali ukazali Afrykę pełną problemów i ubóstwa a przy tym pełną kolorów, radości i spontaniczności jej mieszkańców. Był to czas poznawania także afrykańskich pieśni, strojów i zwyczajów. Przede wszystkim jednak rekolekcje stanowiły czas otwarcia się na drugiego człowieka i odnajdywania więzi z ludźmi i z Panem Bogiem. Nasi uczniowie zaskoczyli misjonarzy udanym i mocnym śpiewem poznanych pieśni oraz dobrą grą na bębnach i innych afrykańskich instrumentach. Dzieci z klas III – VI oraz młodzież z Gimnazjum zakończyły rekolekcje Mszą Świętą w kaplicy Ojców Białych w Natalinie.

Strona główna » REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE » 2016-03-17 Rekolekcje
20160317_123132.jpg

2016-03-17 Rekolekcje

Od 16 do 18 kwietnia Misjonarze Afryki Marcin i Paweł prowadzili rekolekcje wielkopostne w naszej szkole. Rekolekcje miały charakter misyjny i kulturoznawczy. Ojcowie Biali ukazali Afrykę pełną problemów i ubóstwa a przy tym pełną kolorów, radości i spontaniczności jej mieszkańców. Był to czas poznawania także afrykańskich pieśni, strojów i zwyczajów. Przede wszystkim jednak rekolekcje stanowiły czas otwarcia się na drugiego człowieka i odnajdywania więzi z ludźmi i z Panem Bogiem. Nasi uczniowie zaskoczyli misjonarzy udanym i mocnym śpiewem poznanych pieśni oraz dobrą grą na bębnach i innych afrykańskich instrumentach. Dzieci z klas III – VI oraz młodzież z Gimnazjum zakończyły rekolekcje Mszą Świętą w kaplicy Ojców Białych w Natalinie.