Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

11 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w charytatywnej Aukcji Przedmiotów w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, zorganizowanej w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, pod honorowym patronatem i z udziałem wojewody lubelskiego Jolanty Szołno-Koguc. Wszystkie wystawione do licytacji przedmioty można było nabyć wyłącznie za „Dary Serca”, przede wszystkim w postaci artykułów spożywczych m.in. cukru, mąki, ryżu, itp. Trafią one do dzieci z rodzin wielodzietnych oraz przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Połączone siły dzieci z klasy 3 oraz klas 4 wystąpiły na scenie, śpiewając nasze „klonowickie” piosenki. W aukcji natomiast czynny udział wzięła młodzież z I i III klasy naszego gimnazjum oraz kilka osób z klasy 6. Wylicytowaliśmy:
  • huśtawkę BIEDRONKĘ za 1100 batonów;
  • kubek finalistów teleturnieju „1 z 10” za 350 konserw mięsnych;
  • koszulkę ze zdjęciem zespołu BUDKA SUFLERA za 50 paczek ciastek.
Po zakończeniu aukcji wystąpił wokalista grupy VOX, pan Dariusz Tokarzewski ze swoją nową piosenką, której melodyjny refren szybko powtórzyły dzieci młodsze. Następnie zostały zaproszone na scenę przez pana Leszka Gęcę, aby pomóc mu zaśpiewać jego nową piosenkę świąteczną. Pani Ewa Dados wymieniała naszą szkołę kilka razy, podkreślając nasze zaangażowanie i wsparcie każdego roku podczas całej akcji.