PIKNIK OGRÓDKOWY

W czwartek 18 września 2014 roku w naszej szkole odbył się coroczny, jesienny piknik. Uczestniczyli w nim nie tylko uczniowie „podstawówki”, ale też rodzice, dziadkowie, nauczyciele, absolwenci  i gimnazjaliści. Piknik, jak co roku rozpoczął się od tradycyjnego liczenia przybyłych za pomocą naszej szkolnej maskotki – sympatycznej owieczki, symbolu szkolnej życzliwości. Odwiedziło nasz około 450 osób!!!!! Klasy najmłodsze  rozśpiewały tłum a klasy IV roztańczyły dosłownie wszystkich. Chwilę później rozpoczęły się zawody sportowe dla uczniów klas szkoły podstawowej. Uczniowie pogrupowani w klasy mogli m.in. potrenować strzały do bramki, rzuty do tarczy, pobyć przez chwilę golfistą, pokonać oponowy tor przeszkód czy linowy tor przeszkód, ułożyć alarmowe puzzle. W przygotowaniu zawodów ochoczo pomagali uczniowie gimnazjum, którzy w sprawny sposób sędziowali i udzielali pomocnych wskazówek. Kiedy konkurencje się skończyły, przyszedł czas na pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu uczniów klasy III gimnazjum pod nadzorem pana Marka Piszczka. Uczniowie dowiedzieli się, jak mają się zachować w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje szybkiej pomocy przedmedycznej i reanimacji. W czasie trwania całego pikniku uczestnicy mogli raczyć się słodyczami, ciastami i innymi przysmakami przygotowanymi przez rodziców i uczniów. Nie zabrakło też tradycyjnych kiełbasek! Około godziny 20 wszyscy rozeszli się w dobrych humorach do domów. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom, absolwentom za pomoc w organizacji naszego, szkolnego pikniku.