IGRZYSKA I GIMNAZJADA MIASTA LUBLINA W PIŁCE RĘCZNEJ

W marcu 2013r. szkolne drużyny piłki ręcznej chłopców i dziewcząt uczestniczyły w Mistrzostwach Lublina Gimnazjów w piłce ręcznej organizowanych przez Miejski Szkolny Związek Sportowy.  Drużyna męska w składzie: Jakub Laskowski (kap.), Leon Otchenashenko, Łukasz Urban,  Wiktor Kurczewski, Mikołaj Godlewski, Jan Urban, Karol Jaworski i Dominik Matejko uległa we wszystkich meczach jednak po bardzo dobrej, pełnej walki i zaangażowania grze. Zespół męski opiera się przede wszystkim na uczniach klasy I, którzy muszą nabrać jeszcze doświadczenia w grze. Drużyna ta bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Drużyna dziewcząt naszego gimnazjum w składzie: Julia Węgorowska (kap.), Ewa Kopyto, Karolina Koncewicz, Małgorzata Matuszek, Daria Morajska (bramkarz), Agata Matras, Lidia Bartoszek (bramkarz), Ewa Turska, Oliwia Kaznowska, zajęły miejsce 5-6 w Lublinie wygrywając jeden mecz, remisując drugi i przegrywając dwa kolejne.

W kwietniu reprezentacja męska szkoły podstawowej uczestniczyła w Mistrzostwach Szkół Podstawowych w piłce  ręcznej. Sukcesem naszych podopiecznych w składzie: Michał Niedźwiedź (kap. bramkarz), Jakub Wachowicz, Cezary Zezula, Michał Bargeda, Miłosz Kahlan, Przemysław Jonasz, Marcin Latalski, Jakub Jóźwiak, Borys Zalewski, Bartek Morawski i  Andrzej Ligęza było wyjście z grupy eliminacyjnej po przegranym jednym meczu i po wygranych trzech. W ćwierćfinałach  nasi „szczypiorniści” zaprezentowali się również bardzo dobrze remisując, dwa mecze, wygrywając jeden i pechowo przegrywając jeden. Wielka szkoda bo awans do „czwórki” najlepszych drużyn był w zasięgu ręki naszej drużyny. Podsumowując nasza drużyna zajęła  miejsce 5-6 w mieście (na  30 zgłoszonych zespołów). Chciałbym podziękować moim podopiecznym za pracę, za zaangażowanie i emocje, których nie brakowało i nie brakuje. Serdeczne podziękowania dla trenera Krzysztofa Stiepanowa za pomoc jaką nam oferuje na piątkowych treningach.