III Otwarty Puchar Klonowica w Sztukach Walki Dzieci i Młodzieży

25 stycznia 2009 roku w lubelskiej hali sportowej MOSiR odbył się III Otwarty Puchar Klonowica w Sztukach Walki Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem była Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum im.S.F.Klonowica w Lublinie oraz

Lubelski Klub Sportów Walki „Dan”, a pomysłodawcą i spiritus movens całego przedsięwzięcia – nauczyciel wychowania fizycznego w tejże szkole i zarazem instruktor taekwondo, Marek Piszczek. Sponsorami, partnerami i darczyńcami zawodów byli Megasklep Sportowy Decathlon, Bank BPH Lublin, firma Fun Sport, Studio Językowe Virginia, pani Anna Kryczka pan Marek Rocki i pan Waldemar Niedźwiedź, zaś patronat objęli Kurator Oświaty w Lublinie, Przewodniczący Rady Miasta Lublin pan Piotr Dreher, Komendant Straży Miejskiej w Lublinie pan Waldemar Wieprzowski, który osobiście wręczał medale małym zwycięzcom, Dziennik Wschodni i Radio Lublin. Nad bezpieczeństwem zawodników i kibiców czuwali ochroniarze z Policealnej Szkoły Detektywów i Pracowników Ochrony O’ CHIKARA w Lublinie.
W tym  w zawodach wzięło udział prawie 140 dzieci w wieku od 5 do 14 lat reprezentujących następujące kluby i sekcje z całego województwa:
Lubelski Klub Sportów Walki „DAN” ( sekcje: Dan Łęczna, Dan Piaski, Dan Puchaczów, Dan Klonowic, Dan Globus, Dan Strumyk, Dan Świdnik), SKT Poniatowa, PTS Łuków, Polska Federacja Tang Soo Do.
Podczas  turnieju rywalizowano w układach formalnych, technikach specjalnych (czyli kopnięciach z wyskoku w packę), sprawnościowych torach przeszkód, walkach na gąbkowe kije (soft-stick) i pokazach samoobrony.
Oprócz medali w poszczególnych kategoriach (i to czterech, bo za czwarte miejsce był specjalny zielony medal) zliczano punkty ze  wszystkich konkurencji, wyłaniając najlepszych zawodników w poszczególnych rocznikach, których nagrodzono specjalnymi pucharami i nagrodami rzeczowymi. Na najwyższym stopniu podium stanęli:
Rocznik 1996 1.Mateusz Mitruczuk (Dan Puchaczów)
                        2. Konrad Komsta ( Dan Świdnik)
                        3. Kamil Szulim ( PF Tang Soo Do)
                        1. Natalia Dudek (Dan Piaski)
Rocznik 1997 1. Dominik Dudek (Dan Piaski),Goławski Mateusz (PTS Łuków)
                        2. Kamil Ruciński ( Dan Klonowic)
                        3. Jan Paweł Rybojad ( Dan Klonowic)
                        1. Marta Czapka (PF Tang Soo Do )
Rocznik 1998   1. Mariusz Kowalski (Dan Świdnik)
                         2. Paweł Rzymowski (PTS Łukplast Łuków)
               3. Karol Dudek (Dan Piaski)
1.    Aleksandra Goławska (PTS Łukplast Łuków)

2.    Malwina Sprycha (PTS Łukplast Łuków)

 

Rocznik 1999 1. Krystian Żuk (Dan Świdnik)
                        2. Paweł Zdun ( PF Tang Soo Do)
                        3. Maciej Skwarek ( PF Tang Soo Do)
                        1. Skowrytko Adrianna ( Dan Świdnik)
                        2. Zuzanna Gawda ( Dan Klonowic)
              3. Kinga Dudek (Dan Piaski)
Rocznik 2000 1. Dominik Janowski (Dan Klonowic Lublin)
                        2. Jakub Wachowicz (Dan Klonowic Lublin)
                        3. Damian Joński  ( Dan Łęczna)
                        1. Małgorzata Ciesielska (Dan Piaski)
                        2. Gabriela Rzymowska (PTS Łukplast Łuków)
3. Aleksandra Marzęta (Dan Klonowic Lublin)
                        3. Kinga Mitruczuk  ( Dan Puchaczów)
Rocznik 2001 1. Dawid Noworolnik ( PF Tang Soo Do)
                        2. Dawid Sochal ( Dan Łęczna)
                        3. Przemysław Jonasz (Dan Klonowic Lublin)
                        3. Jakub Gołębiowski ( PF Tang Soo Do)
                        1. Nikola Skwarek ( PF Tang Soo Do)
                        2. Julia Łukasiewicz (Dan Klonowic Lublin)
                        2.Weronika Matysiak ( PF Tang Soo Do)
                       3.Zofia Leżańska (Dan Klonowic Lublin)
                        3.Weronika Wal (Dan Klonowic Lublin)
Rocznik 2002 1. Filip Zajączkowski (Dan Piaski)
2. Mateusz Gornowski ( Dan Strumyk)
                        3. Jakub Stępniak ( PF Tang Soo Do)
1.     Ziegler Katarzyna (Dan Świdnik),
Rocznik 2003 i młodsi 1. Mateusz Piekarz  (Dan Strumyk Lublin)
1.     Piotr Podnieśniski  ( Dan Globus Lublin)
2.     Dawid Sacawa (Dan Puchaczów)
2. Maciej Wybacz   ( Dan Strumyk Lublin)
3.      Hubert Kołtunik (Dan Puchaczów)
1.     Julia Spyrczyńska ( Dan Globus Lublin)
2.     Paulina Szabatkiewicz (Dan Globus Lublin)
2. Aleksandra Niewolska (Dan Puchaczów)
 
Rozdano 244 medali i dyplomów oraz 50 pucharów.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła sekcja Dan Klonowic Lublin przed Polską Federacją Tang Soo Do z Puław i Danem Świdnik a na dalszych miejscach uplasowały się: Dan Piaski, Dan Puchaczów, PTS Łuków, Dan Globus Lublin, Dan Strumyk Lublin, Dan Łęczna, SKT Poniatowa.
Dodatkowymi atrakcjami zawodów były bezpłatne szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy na profesjonalnych fantomach ufundowanych przez fundację WOŚP oraz stanowiska fryzjersko-kosmetyczne, gdzie można było zamówić najmodniejszy makijaż i super fryzurę. Zwłaszcza z tego ostatniego mali zawodnicy korzystali nadzwyczaj skwapliwie, występując na planszach w różnego rodzaju „barwach wojennych”. Mali konstruktorzy mogli budować niesamowite budowle i konstrukcje przestrzenne, wykorzystując bampy.  Nad wszystkim czuwali gimnazjaliści z Klonowica, którzy spisali się na medal.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji
i przeprowadzeniu III Pucharu Klonowica:
§         Prezesowi Stowarzyszenia Oświatowo-Wychowawczego im.S.F.Klonowica   panu Dariuszowi Mazurowi,
§         Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum im.S.F.Klonowica w Lublinie pani Elizie Nowikowskiej,
§         Nauczycielom Klonowica:
Markowi Piszczkowi, Beacie Staniuk, Ewie Nodze, Magdalenie Maciążek, Virginii Sitarz, Maciejowi Żukowskiemu, Iwonie Trzcińskiej,
§          panu Janowi Rybojad za „klonowicką gotowość”,
§         Komendantowi Straży Miejskiej w Lublinie panu Waldemarowi Wieprzowskiemu
§         wspierali nas rodzice uczniów: 
Monika i Michał Wachowicz , Paweł Drozd, Rafał Pierzchała, Anna Kryczka, Marek Rocki, Waldemar Niedźwiedź,  Małgorzata Szustek- Janowska
§         dziękujemy wszystkim sponsorom, partnerom i darczyńcom bez których te zawody nie mogłyby się odbyć:
Megasklep Sportowy Decathlon
Bank BPH Lublin
Urząd Marszałkowski ( Biuro Promocji Miasta)
Firma Fun Sport,
 Studio Językowe Virginia,
 pani Anna Kryczka
pan Marek Rocki
 pan Waldemar Niedźwiedź,
      Wielkie podziękowania dla:
§         prezesa Lubelskiego Klubu Sportów Walki „Dan” Piotra Bernata
§         sędziów
§          Pawła Szwarca- lekarza  
§         wszystkich gimnazjalistów Klonowica
§         uczniów klasy VI Społecznej Szkoły Podstawowej im.S.F.Klonowica Lublinie
§         absolwentów Klonowica
§         rodziców i dziadków
§         uczennic klasy I, II i IV szkolny zespół taneczny
§         zawodników, którzy swą postawą ukazali  piękno sportu i jego ideę.