Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie

Codzienność „klonowickich” dzieciaków to miłość najbliższych, zdrowie i dostatek w postaci zabawek i znakomitych potraw… Lecz nikt nie zna uczucia empatii lepiej niż nasi uczniowie! W ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” przez kilka tygodni na terenie szkoły odbywała się zbiórka darów dla wychowanków z zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie. 18 grudnia 2008 r. transporter zawiózł do Gościeradowa zarówno zabawki, produkty spożywcze, chemiczne, jak i samych przedstawicieli naszej szkoły. Nie miała końca wielka radość jaką przywitali naszych uczniów niepełnosprawni wychowankowie. Dyrektor ośrodka podjął gości uroczystym obiadem a także zaszczycił opowieściami o burzliwej historii placówki. Uczniowie „Klonowica” zostali oprowadzeni po pracowniach, gdzie mogli zaobserwować, w jaki sposób wychowankowie ośrodka rozwijają swoje pasje – pozazdrościć takich talentów! Żal było wyjeżdżać…